7 lipca 2010

Witam w nowej relacji, której tematem przewodnim będzie niemiecki czołg ciężki: PzKpfw VI Tiger I z wydawnictwa AH "Kartonowy Arsenał". Jest to wczesna wersja produkcyjna Tygrysa, oznaczona jako: "PzKpfw VI Tiger Ausf. H1". Model zaprojektowany jest w skali 1:25 z przedziałem silnikowym i amunicyjnym.

Model planuję wykonać zgodnie z instrukcją, nie wnikając za bardzo w zgodność merytoryczną opracowania z oryginałem. Postaram się go jedynie odrobinę zwaloryzować w miarę swoich możliwości, dodając tu i ówdzie drobne detale. Czołg planuję również pomalować, jednak na chwilę obecną jeszcze się nie zdecydowałem na konkretny "wariant".

A oto pierwsze zdjęcia z przebiegu prac. Na chwilę obecną pracuję nad wanną kadłuba, która jak widać jest już oklejona poszyciem oraz złożona na "sucho", bez użycia kleju.

Na chwilę obecną to tyle. Wkrótce kolejne zdjęcia.

3 sierpnia 2010

Po blisko miesięcznej przerwie pora na kolejną aktualizację.

Jak widać nie próżnowałem przez ten czas. Udało mi się zrobić niemal wszystko co przewiduje wycinanka wewnątrz wanny pojazdu. Niektóre elementy jednak poprawiłem aby były bardziej podobne do tych oryginalnych.

Najwięcej zmian dokonałem w przedniej części czołgu, gdzie lekkiemu "tuningowi" poddałem: przedkładnię, całe stanowisko kierowcy, siedzisko telegrafisty. Ponadto dodałem od siebie płyty za siedziskiem kierowcy i radiooperatora.

W następnej kolejności planuję skończyć przedział silnikowy i zamknąć całą wannę. Tymczasem pora na krótką przerwę urlopową, więc kolejna aktualizacja dopiero we wrześniu.